Kezdőlap » Az egyéni fejlesztési terv szerepe és jelentősége a hátrányos helyzetű munkanélküliek munkaerőpiaci fejlesztésében

Az egyéni fejlesztési terv szerepe és jelentősége a hátrányos helyzetű munkanélküliek munkaerőpiaci fejlesztésében

A pszichológiai és szociális szakértői vélemények alapján megtörtént a Füleken és környékén élő negyven fő hátrányos helyzetű, alacsony elhelyezkedési esélyekkel rendelkező, tartós munkanélküli személy kiválasztása. A szakértői vélemények figyelembevételével a program szociális szakemberei az ügyfelekkel közösen elkészítették az egyéni fejlesztési terveket. Négy csoportban kezdődött el az egyéni és csoportos fejlesztés. A csoportos foglalkozások jó hangulatban, fejlesztésekre nyitottan, hiányzás nélkül, aktívan folynak.

Az egyéni fejlesztési terv

Az egyéni fejlesztési terv egy személyre szabott útmutató, amely a munkaerőpiacon való elhelyezkedéshez szükséges készségek, kompetenciák és tapasztalatok feltérképezésére és fejlesztésére irányul.

A hátrányos helyzetű munkanélküliek gyakran számos kihívással szembesülnek, mint például az alacsony iskolai végzettség, a hiányzó szakmai tapasztalat, a társadalmi kirekesztettség, vagy a gazdasági helyzetből adódó nehézségek.

Az egyéni fejlesztési terv jelentősége

  • Személyre szabottság: figyelembe veszi az egyén specifikus helyzetét és igényeit, így segít a szükséges lépések meghatározásában.
  • Célkitűzés: A résztvevők képesek konkrét, mérhető és elérhető célokat kitűzni, ami motiváló hatással bír.
  • Készségfejlesztés: Az egyéni fejlesztési terv segít a szükséges készségek és kompetenciák azonosításában és fejlesztésében.
  • Folyamatos támogatás: A résztvevők a program során folyamatos támogatást kapnak szakemberektől, tanácsadóktól, egyéni és csoportos fejlesztéseken vesznek részt.